لزوم بکارگیری مِتُدهای نوین در معرفی آموزه های مهدوی
64 بازدید
موضوع: امامت و مهدویت
نحوه تهیه : فردی
تعداد شرکت کننده : 0

 لزوم بکارگیری مِتُدهای نوین در معرفی آموزه های مهدویارسال شده توسط fa_abedini در تاریخ چهار شنبه ، ۲۹ شهریور ۱۳۹۱خبر

حجت الاسلام فوادیان بااشاره به تکراری شدن نوع ارائه مطالب درحوزه پژوهش و تالیف مهدوی، بر لزوم بکارگیری مِتُدهای نوین در معرفی آموزه های مهدوی تاکیدکرد.

حجت الاسلام محمدرضا فوادیان، نویسنده و پژوهشگر حوزه مهدویت بااشاره به رشد روزافزون کتاب های به اصطلاح زرد در سطح بازار همچون انواع کتب آشپزی و فال گیری، گفت: این نابرابری میان کتاب های پژوهشی و اینگونه آثار باید مورد بررسی قرار بگیرد.

وی افزود: بعضا شاهد هستیم که کتاب های حوزه های پژوهشی تنها در صورتی با تیراژ قابل قبول و اقبال مواجه می شود که مستقیما از نهاد یا ارگان خاصی حمایت و تبلیغ شده باشد و یا نهایتا به عنوان متن درسی دانشگاهی مورد استفاده قرار بگیرد.

این پژوهشگر تصریح کرد: کمتر با کتابی مواجه می شویم که با استقبال بالا روبه رو شود، کتابی مانند "مفاتیح الحیات" که هم اکنون با وجود گذشت تنها چندماه از چاپ اولش هم اکنون به پنجاهمین چاپ خود رسیده است، اما متاسفانه در حوزه مهدویت، هرگز با کتابی از این دست رو به رو نشده ایم.

حجت الاسلام فوادیان در راستای بررسی علت پدید آمدن این مسئله، تصریح کرد: مهمترین دلیل در رابطه با این موضوع به عدم نیازسنجی ازسوی جامعه مولف برمی گردد، متاسفانه مولف، نیاز مخاطب خود را جست وجو نکرده و در عین حال از روش های قدیمی نیز استفاده می کند.

وی افزود: برای ارائه آموزه های ناب مهدوی باید از روش های نوینی بهره برداری کرد، چراکه در صورت استفاده از شیوه های جدیدی مانند اینفوگرافی می توان امیدوار بود که این اسلوب ها سبب شود تا مطالب پژوهشی و تالیفی مهدوی به درجه قابل قبولی ارتقاء یابد.


حجت الاسلام فوادیان خطاب به مسئولان تصریح کرد: توصیه می کنم نهادهای مختلف کشور که در حوزه کتاب و کتاب خوانی فعالیت دارند و یا در موسساتی که در عرصه مهدویت فعالیت دارند، کار می کنند، تلاش خود را بر روی ارائه پیوست هایی جهت "سیرهای مطالعاتی" بگذارند، چراکه تاکنون  هیچ سیر مطالعاتی برای مطالعه معارف مهدوی ازسوی هیچ نهادی ارائه نشده است.

آدرس اینترنتی