نحله های انحرفی
42 بازدید
موضوع: امامت و مهدویت
نحوه تهیه : فردی
تعداد شرکت کننده : 0

به گزارش خبرگزاری شبستان از مازندران، حجت الاسلام محمد رضا فوادیان، معاون پژوهشی بنیاد فرهنگی مهدی موعود قم، امروز (17 بهمن) در همایش تجارت و زیبایی در مجتمع اهل البیت (ع) ساری اظهار کرد: نقش زنان مسلمان در پیشگامی و راهبری انقلاب اسلامی به ویژه در هماهنگی با حرکت مردان در جریان شکل‌گیری انقلاب و تحولات فرهنگی، اجتماعی جامعه نقش اساسی برشمرده شده است.

حجت الاسلام فوادیان درباره جایگاه زن در پیروزی انقلاب اسلامی، افزود: پررنگ شدن نقش و حضور زنان در جنبش‌های انقلاب اسلامی شهرتی جهانی دارد و نقش بیشتر زنان در جامعه پس از انقلاب باعث شد تا تفکرهای غربی و دسیسه گران منکر نقش زن و تأثیر حضور آنها در شکل‌گیری این حرکت سیاسی و انقلابی شود.

وی با بیان اینکه زنان در انقلاب سال 57 از حقوق و تکالیفی در قوانین اساسی و مدنی برخوردار شده‌اند که برگرفته از آموزه‌های دینی است، گفت: نگاه به زن با نگاه و تفسیری که مکتب اسلام به انسان دارد، ارتباط مستقیمی داشته که در یک نگاه کلی وضعیت این قشر در نظام شاهنشاهی با بعد از پیروزی انقلاب، قابل مقایسه نیست زیرا در نظام شاهنشاهی، زنان محو در نظام فرهنگی غرب بودند و نظام شاهنشاهی نیز از تفسیری که فرهنگ غربی به زنان داشت، تبعیت می‌کرد.

نویسنده و محقق کشور بیان کرد: همچنین مشارکت عمومی زنان در این دوران رشد چشمگیری داشته است و یکی دیگر از دستاوردهای انقلاب اسلامی برای زنان بازیافتن مقام انسانی و شأن آنهاست و انقلاب اسلامی، شیوه جدید ارزشی و نماد ارزشمندی از حیات زنان جامعه را ارائه داد.

وی، دو دستاورد مهم انقلاب اسلامی برای قشر زنان را ایجاد خودباوری و هویت اسلامی دانست و خاطر نشان کرد: این دو دستاورد زمینه رشد و تعالی زنان را در جامعه فراهم ساخت و فرصت حضور آنها را در جامعه پررنگ‌تر کرد تا بتوانند به شکل توانمندتری در همه عرصه‌ها قدم بردارند.

استاد مرکز تخصصی معاونت پژوهشی مهدیت در خصوص منزلت زن بعد از انقلاب اسلامی، تصریح کرد: زنان نخستین‌بار نبود که حضورشان را در صحنه های سیاسی و اجتماعی به منصه ظهور گذاشتند بلکه مشارکت فعالانه آنها در لحظات حساس و سرنوشت‌ساز ملت و حماسه‌های ملی و مذهبی قابل تحسین بود.

وی افزود: زنان در دوران انقلاب اسلامی نقشی ماندگار از خود به جای گذاشتند و به همگان اثبات کردند که شخصیت زن در تبعیت از الگوهای غربی و مدگرایی نیست بلکه چیزی که بر اعتبار و ارزش آنها می‌افزاید غیرت، فداکاری و آرمان‌های دینی است.

حجت الاسلام فوادیان بیان کرد: زنان در ایران با اولین جرقه‌های انقلاب اسلامی در عرصه‌های نبرد، مبارزه و فعالیت‌های خود را شروع کردند و ارزش‌های اسلامی و انقلابی‌شان را در جامعه به مرحله اجرا درآوردند.

وی گفت: زنان هم متقابلاً در پرتو معنویت و عظمت انقلاب اسلامی به این واقعیت رسیدند که اسلام برای آنها هویتی انسانی قائل است که ریشه در گرایش های عالی دارد و الگوگیری از مکتب حضرت زهرا(س) بزرگ بانوی عالم بشریت و اتکال به قوّه لایزال الهی و چنگ زدن به ریسمان حق آنان را در جایگاهی رفیع و ارزشمند قرار داد.

حجت الاسلام فوادیان اظهار کرد: حضور زنان در جامعه نقش مهمی در تشویق جوانان برای شرکت در صحنه‌های مهم اجتماعی همچون 22 بهمن دارد.

وی به توطئه‌های دشمنان نظام اشاره کرد و گفت: با وجود اینکه توطئه‌های دشمن در بسیاری از موارد خنثی می‌شود ولی جوانان باید بیدارتر و هوشیارتر باشند.