نحله های انحرفی
69 بازدید
موضوع: امامت و مهدویت
نحوه تهیه : فردی
تعداد شرکت کننده : 0

ضمن عرض تقدیر و تشکر از حضور استاد بزرگوار "حضرت حجت الاسلام و المسلمین فوادیان" در بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود (عج) فارس و تبریک فرا رسیدن عید ولایت و امامت عید سعید غدیر خم !و با تشکر از لطف حضرتعالی جهت قبول مصاحبه!

1- ابتدا به طور مختصر خودتان را معرفی بفرمائید؟

محمد رضا فوادیان هستم ! کارشناس مرکز تخصصی مهدویت قم!

2- آقای فوادیان چه رابطه ای بین غدیر و مهدویت است؟

پیامبر اسلام(ص) طبق دستوری که از پروردگار متعال بر عهده داشته اند موظف می شوند در روز غدیر ولایت امیرالمومنین (ع) را معرفی بفرمایند.

لذا پیامبر در آن روز، تنها به ولایت امیر المومنین اشاره نفرمودند بلکه سایر اوصیا را معرفی نمودند تا به ولایت و سرپرستی ولی عصر(عج) رسیدند، اگر ضرورت نداشت پیامبر در رابطه با امام مهدی(ع) در آن مکان صحبت نمی کردند، بلکه در آنجا پیامبر یک خطبه و سخنرانی مفصل داشته اند که بخشی از آن در رابطه با حضرت مهدی (عج) است و 16 فراز از خطبه غدیر پیرامون حضرت می باشد.

پس مشخص است در غدیر هم مهدویت مطرح شده است و در عصر حاضر امتداد فرمایشات پیامبر ما را به ولایت با امام عصر (عج) سرپرستی می کنند.

2- هدف پیامبر اکرم (ص) از این معرفی چه بوده است؟

هدف پیامبر از معرفی آخرین وصی این بوده است که اشخاصی را که باید بعد از ایشان سرپرستی انسانها را عهده دار باشند و ایشان را تا پایان زندگی بشرهدایت کنند به تمام جهانیان معرفی بفرمایند.

3- با توجه به اینکه حضرت تنها وارث غدیر هستند آیا فقط در خطبه غدیر توسط پیامبر (ص) معرفی شده اند؟

خیر! در " معجم الاحادیث امام مهدی" 564 روایات از پیامبر در رابطه با امام مهدی (عج) است. و بارها پیامبر درباره حضرت مهدی (عج) صحبت نموده بودند، و با توجه به اینکه حدیث های زیادی مانند ثقلین در دست ما است که وجود حضرت را اثبات می کند ولی پیامبر در آن لحظه سرنوشت ساز تاریخ بشریت ولایت امیرالمومنین و سایر اوصیا را تا حضرت مهدی (عج) معرفی می فرمایند.

5- با توجه به اینکه در روز غدیر شیعیان با حضرت علی پیمان بسته اند در زمان حال و در عصر غیبت انسان منتظر چگونه می تواند با حضرت عهد و پیمان ببندد؟ وظیفه یک منتظر چیست؟

غیبت مانع از عهد و پیمان نیست، امام مهدی (عج)هستند ولی غائب اند! غیبت به معنی عدم ظهور است نه به مهنای عدم حضور! 

یکی از عهد و پیمانهای که یک فرد منتظر می تواند با امام داشته باشد "یاری و نصرت" است زیرا یاری کردن برای همه امامان در طول تاریخ بوده است. در اولین گام فرد منتظر باید حضرت را بشناسد و سپس در راه اطاعت و محبت امام گام بردارد.

6-استاد امکانش است چند تا از کتابهای که تاکنون تالیف داشته اید را معرفی بفرمائید؟

عاشورا و انتظار، غدیر و مهدویت،دشمنان غدیر، فاطمیه و...

7- اولین جمله ای که به حضرت دوست، خواهید گفت چیست؟

آقا جان! کوتاهی ها و کم کاری های من را ببخش.

8- حرف آخر:

این لطف خداست در حق افرادی که نسبت به ولایت زمان خودشان توجه ویژه دارند. افراد باید به فرصت های ویژه ای که در زندگی پیدا می شود" لبیک" بگویند، تا حجت خدا سرپرستی انها را به صورت خاص قبول بفرمایند  و منتظرین عمرشان را در راه بهترین فرد هستی بگذرانند.

موفق باشید. انشااالله

با تشکر